top of page

ביטוח חיים - כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

"ביטוח חיים אינו לכל החיים"
את היקף ומשך הביטוח אנו כבר נדע להתאים עבורכם !!!
 

 

"ריסק / ביטוח חיים" הינו ביטוח מסוג פיצוי, המקנה למוטביו של מבוטח סכום כספי במקרה מותו.

סוכן ביטוח כפר סבא

מה צריך לדעת לפני רכישת ביטוח חיים?

 • סכום הביטוח צמוד למדד המחירים לצרכן ולכן מתייקר בעת עליית המדד (קבענו סכום ביטוח מסויים וכמה שנים מאוחר יותר ראינו כי אינו אותו הסכום שביקשנו).

 • הפרמיה - העלות בגין ביטוח חיים הולכת ומתייקרת עם השנים, בגיל מסויים יש לשקול כדאיות בהחזקתו ולשקול פתרונות אחרים.

 • חריג אחד בביטוח חיים - "התאבדות בשנה הראשונה לביטוח".

 • התאמת סכום הביטוח לרמת החיים ולמאפיינים האישיים, לעיתים רוכשים סכום שאינו מספק ולכן המשפחה אינה מוגנת בצורה נכונה במקרה מותו של מבוטח. במקרים אחרים רוכשים סכום ביטוח גבוהה, אמנם המשפחה תקבל את סכום הביטוח אבל אסור לשכוח כי העלות (הפרמיה) הינה בהתאם.

 • הצהרת בריאות - החלק החשוב ביותר ברכישת ביטוח חיים הינו הצהרה על מצבנו הרפואי טרם הפקת הפוליסה. חשיבותה של הצהרת הבריאות הינה סוגיה בעייתית יותר עבור לקוחות חברות הביטוח הישירות. בפניה לחברות אלו, הצהרת הבריאות נעשית טלפונית באמצעות אינספור שאלות רפואיות בהם יכולתו של המבוטח להתעמק הינה זניחה ולא מספקת. הצהרת הבריאות בשלב רכישת הביטוח היא קריטית ביותר בייחוד ברכישת ביטוח באופן טלפוני. במהלך הפניה הטלפונית אל אותה חברה, נציג השירות ישאל שאלות רבות אודות המצב הרפואי, אם אחת השאלות הינה בגדר תחום אפור- "מוטב להצהיר מאשר להכחיש". יש לשים לב ! במקרה של מוות, המוטבים אמנם יקבלו את סכום הביטוח, אך חברות הביטוח יעשו את המקסימום על מנת לא לשלם או לשלם פחות, חלק מטענותיהן יהיו כי המבוטח הכחיש משהו לגבי מצבו הרפואי בטרם הפקת הביטוח. הכחשה שכזו מטעם המבוטח, יכולה להיות בכוונה תחילה אך לרוב היא נעשית בשל חוסר תשומת לב וחוסר הבנה. חברות אלו במקרה ונצטרך לפנות אליהם לקבלת תגמולי ביטוח,  יתחמשו בסוללת עורכי דין ולבסוף יגיעו עם המוטבים לפשרה בתשלום סכום ביטוח מופחת. לכן, חשוב מאוד למלא את הצהרת הבריאות מול סוכן ביטוח מנוסה, ברוב המקרים אותו סוכן יצליח לדאוג להצהרת בריאות מקוצרת יותר, או להתאים את חברת הביטוח אשר אינה שואלת לגבי מצב רפואי זה, במקרים מסויימים יתכן והפרמיה תיהיה יקרה יותר בהתחלה, אבל הצהרה אמיתית ומלאה עדיפה מאשר הצהרה שאינה נכונה ומשמעותה חיסכון כספי ומניעת סירבול במקרה חו"ח של פטירה.

 • מצב רפואי קודם - חברות הביטוח מבקשות להבטיח לעצמן כי אינן מקבלות לביטוח אנשים חולים או בעלי סיכון גבוה יותר, במקרה ומבוטח ביקש לבטח עצמו בחברה מסויימת יצטרך למלא את שאלון הבריאות. במקרה בו קיימת מחלה קודמת אשר הופיעה בשאלון הרפואי, חברת הביטוח יכולה לקבל את המבוטח בבקשה לתוספת פרמיה (תוספת תשלום) או לסרב לבטחו.  בביטוח חיים אין "החרגה" למוות ממצב רפואי מסויים (בביטוח בריאות פרטי הדבר קיים).

 • יש כפל ביטוח בביטוח חיים - במקרה של מוות, המוטבים יקבלו את מלוא הכסף מכל החברות, יתכן מצד שני שאנו משלמים עבור ביטוח מעבר לצורך הקיים. כדאי לבדוק אם אין ברשותנו ביטוחי חיים נוספים בחברות אחרות או באמצעות סוכנים אחרים, הדבר החשוב והנכון ביותר הוא להעביר את השליטה והבקרה לסוכן אחד אשר מעודכן ומודע לכל הפרטים ויודע לתכנן נכון את הצורך.

 • קיבלתם הצעה מצויינת ומאוד זולה? רצוי לבדוק כי מדובר בהנחה לכל תקופת הביטוח ולא רק לשנה - שנתיים הראשונות, ההנחה בשלב כזה או אחר תסתיים ואתם תשארו עם הביטוח בפרמיה יקרה יותר. אם הציעו לכם ביטוח עם הנחה, בקשו שההנחה תיהיה קבועה.

 • לפני שמבטלים ביטוח חיים - חשוב לזכור, במקרה ומצבנו הרפואי השתנה (גם אם היינו מאושפזים כתוצאה מדבר שעבר וחלף), יתכן ובעתיד כשנרצה לערוך ביטוח חיים חדש, העלות תיהיה יקרה יותר בשל אותו מצב רפואי.

 • מנהלי התיקים ב"אלטים ביטוח ופיננסים", ידאגו להכיר קודם את המבוטח, כאשר מאפייניו האישיים (שכר, מצב רפואי, משפחתי וכד') הינם הדרך היחידה להתאים את ביטוח החיים למבוטח ולא את המבוטח לפוליסת הביטוח. עם הזמן והשינוי בצורך הביטוחי נדאג לעדכן את גובה הפיצוי ובכך לנסות ככל הניתן להגדיל את החיסכון הפיננסי. סוכן ביטוח כפר סבא

איך לקנות ביטוח חיים בצורה הקלה ביותר

קצת סטטיסטיקה:

גם כיום 95% מרוכשי ביטוח החיים מעדיפים לעשות זאת מול סוכן הביטוח הנאמן רק להם.

ביטוח חיים - משכנתא

ביטוח משכנתא הינו ביטוח חיים לכל דבר ועניין אשר משלב עימו ביטוח מבנה.

בחלקו הראשון, ביטוח החיים - במקרה פטירה של אחד מבני הזוג, חברת הביטוח תשלם לבנק את סכום הביטוח - סכום ההלוואה שנלקחה. בכך בן הזוג שנותר לא יצטרך להמשיך לשלם את תשלומי המשכנתא החודשיים. סוכן ביטוח כפר סבא

בחלקו השני, קיים ביטוח המבנה, בביטוח זה מכוסה הנכס אותו רכשתם (נזק מכוח עליון, שריפה וכד') כמו כן, נזקי צנרת, נזקי רכוש וצד ג' (בהתאם לפוליסה ולחברת הביטוח).

רוצים לדבר איתנו?
זה המקום להשאיר פרטים ומומחה מטעמנו יחזור אליכם! 
(אפשר גם בטלפון 072-2112225)
 

 

מה צריך לדעת לפני רכישת ביטוח משכנתא? איך עושים השוואה לביטוח המשכנתא?

 • סכום הביטוח צמוד לסכום ההלוואה שנותר לשלם לכן בדרך כלל הולך ויורד מדי תקופה (בהתחלה לקחנו הלוואה גדולה, עם השנים החזרנו אותה ונותר חוב נמוך יותר לבנק).

 • הפרמיה - העלות בגין ביטוח משכנתא הולכת ויורדת היות וסכום הביטוח הולך ויורד.

 • דבר נפוץ מאוד בחשיבה לא רציונאלית של מבוטחים, זה שיש לי ביטוח חיים במשכנתא לא אומר שיש לי ביטוח חיים, כפי שציינו במקרה פטירה של אחד מבני הזוג, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת החוב - יתרת ההלוואה. שימו לב! בן הזוג שנותר לא מקבל כסף אלא את הבית בו הוא מתגורר.

 • בזמן לקיחת המשכנתא תקבלו הצעה מסוכנות הביטוח של הבנק, גם אם התנאים נראים סבירים, פנו לסוכן הביטוח האישי שלכם, בסבירות גבוהה יוכל לדאוג לכם לתנאים טובים עוד יותר. מעבר לכך הוא גם ידע לתכנן את הביטוחים הנוספים שלכם בהתאם לנכס אשר רכשתם. (לדוגמה, במידה ומעורב סוכן הביטוח האישי, יתכן וימליץ להוריד חלק מביטוח החיים היות והנכס משנה מעט את המאפיינים האישיים). 

 • קיבלתם הצעה מסוכנות הביטוח של הבנק? שימו לב! אין בביטוח המבנה של הבנק ביטוח לנזק צד ג'. לדוגמה, שריפה שמקורה בדירה שלכם גרמה נזק לשכנים? ללא ביטוח צד ג', תיאלצו אתם לשאת בעלויות השיפוץ של השכן.

 • קיבלתם הצעה זולה משמעותית ממה שאתם משלמים היום? לפני שאתם רצים לבטל את פוליסת הביטוח הקיימת, בדקו שההצעה אינה כוללת הנחה גבוהה לתקופה קצרה (שנה- שנתיים), אשר בתומה הפרמיה מתייקרת משמעותית.

 • ניתן תמיד לעבור מחברת ביטוח אחת לשניה בביטוח המשכנתא - על מנת לעבור מחברה לחברה, יש להפיק פוליסה חדשה כאמור ולהגיע עימה לבנק לטובת מינוי הבנק "מוטב בלתי חוזר" - משמעות הדבר הוא שהבנק הוא המוטב במקרה של מוות ולו זכות קודמת לקבלת סכום הביטוח. לאחר מינוי המוטב תקבלו מכתב שחרור מהבנק, אותו יש להעביר לחברת הביטוח בנוסף למכתב ביטול מצידכם. שימו לב! כל עוד לא פניתם לביטול הפוליסה הקודמת, תמשיכו לשלם בגינה.

 

ביטוח חיים - קצבה חודשית

כפי שכבר ציינו למעלה, ביטוח חיים משלם את סכום הביטוח - כסכום ביטוח חד פעמי. במקביל יכול מבוטח לערוך פוליסה אשר תתן מענה קצבתי  למוטביו במקרה פטירה, כלומר מדובר במענה בצורת משכורת חודשית. סוכן ביטוח כפר סבא

 

למה חשוב קצבה חודשית ?

 • הבטחת משכורת חודשית לבן/בת הזוג ולילדים.

 • דאגה לכך שרמת החיים לא תפגע "תשלום חשבונות".

 • בפריסת קצבאות חודשיות ניתן להגיע לקצבאות גבוהות יותר מאשר בסכום חד פעמי.

 • תכנון נכון של סך הקצבאות (משך הזמן לתשלום), ערכן ומי המוטבים להן, יכול לחסוך עלויות בפרמיות הביטוח.

 • תמיד קיים החשש כי סכום חד פעמי עלול להתבזבז על ידי בן הזוג המוטב, בשל ניהול לא נכון, בביטוח חיים באמצעות קצבה חודשית, אין לבן הזוג מקום בניהול הכספים שהתקבלו.

 

לאחר היכרות עם המבוטח ומאפייניו האישיים ננסה להתאים את פוליסת הביטוח המתאימה ביותר, כך שחו"ח במקרה פטירה רמת החיים של המשפחה תשאר זהה ואף תשתפר באם ניתן. מנהלי התיקים ב"אלטים ביטוח ופיננסים" פועלים בתחום הביטוח מס' רב של שנים ובעלי היכרות רחבה עם האפשרויות העומדות בכל שלב ושלב. סוכן ביטוח כפר סבא
 

bottom of page