top of page

איחוד, ניוד ומיזוג קופות גמל וקרנות השתלמות

"גרגר ועוד גרגר שווים יותר"
איחוד קופות גמל, קרנות פנסיה ותכניות פנסיוניות
 

 

רפורמת "איחוד קרנות הפנסיה", מה צריך לעשות?

אם קיבלתם מכתב מקרן הפנסיה שלכם בנושא איחוד קרנות פנסיה ולא הבנתם לפשר העניין, אתם לא לבד! בימים אלו אנו מקבלים אינספור פניות בנושא. בשורות הקרובות ננסה קצת להסביר בשפה פשוטה. הפניה הראשונה שקיבלתם מקרן הפנסיה אומרת לכם שאם לא תתקבל פניה אחרת מצידכם, אזי קרן הפנסיה תעביר את המידע שלכם למשרד האוצר (המסלקה הפנסיונית) אשר תרכז את המידע מכלל הקרנות במשק.

הכלל הראשון "רק אם אני לא רוצה שיתאחדו לי הקרנות - אז אני מעדכן בדואר או בהודעה חוזרת את הקרן" במילים אחרות, אם אתם רוצים שיתאחדו לכם הקרנות - מוטב שלא תעשו שום דבר!!! הפניה השניה תיהיה בעוד מס' חודשים, במקרה ואתם מתאימים, כלומר יש לכם קרן פנסיה פעילה אחת וקרן אחרת (או מס' קרנות אחרות) לא פעילה, אז אתם רלבנטים לרפורמה. הכלל השני  "אל קרן הפנסיה הפעילה שלי, ימוזגו קרנות פנסיה לא פעילות"

 

האם הרפורמה כוללת גם איחוד קופות גמל או ביטוחי מנהלים?

התשובה היא שלילית, הרפורמה רלבנטית, אך ורק לקרנות פנסיה פעילות, כלומר חוסכים בעלי מאפיינים מאוד מסויימים. אנו ב"אלטים ביטוח ופיננסים" מצאנו את הדרך לבצע עבורכם איחוד של תכניות כמו קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים וכד', ובכל זאת למצוא כדאיות כלכלית כך שהנ"ל יכול להתבצע בצורה קלה, מהירה ויעילה.

כל שצריך לעשות כדי לבצע איחוד קופות הוא להוציא את הנתונים, לשמור דו"חות ולהעבירם לידנו. אנו נבחן את התכניות, מאפייניהן ונעלה בפניכם את האפשרות לאחד, נבחן עבורכם את התועלות ואת החסרונות.

 

במהלך החיים ה"יצרניים" שלנו אנו מחליפים מס' רב של מקומות עבודה. בהתחלה מדובר בעבודה שלפני הצבא, אח"כ עבודה שלפני טיול, מאוחר יותר עבודה סטודנטיאלית, בהמשך עבודה הכוללת התמחות וזה עוד בכלל לפני ה"עבודה הרצינית" הראשונה שלנו. נרצה או לא נרצה המעסיקים של כל אותם מקומות עבודה ידאגו לנו להסדר פנסיוני הכולל קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, אולי גם קופת גמל. במקרים בהם המעסיק לארג' קיבלנו גם קרן השתלמות!!! איחוד קופות או המשך הפקדה לקופה הקיימת, ברוב המקרים לא קיים כאפשרות (על אף שמבחינה חוקית הנ"ל אפשרי כמובן).

השוואת מחירי ביטוח חיים

חוסר ידע וחוסר רצון לעסוק בתחום, מביא את רוב האנשים ל"היתקע" עם מס' רב של תכניות פנסיוניות, בכל אחת מהן כמה שקלים בודדים ובמס' רב של חברות. למעשה אדם בן 30 אשר עבר מס' קטן של מקומות עבודה, עדיין יכול למצוא עצמו עם לא פחות מ-10 פוליסות שונות. בסכום המצטבר יתכן ויעבור את ה-100,000 ש"ח, אך בכל תכנית ככל הנראה יצטבר סכום זניח וקטן. הרעיון של איחוד תכניות או יותר נכון איחוד קרנות פנסיה וקופות גמל, אולי "קוסם" לנו, אך מי יבצע זאת עבורנו?

רוצים לדבר איתנו?
זה המקום להשאיר פרטים ומומחה מטעמנו יחזור אליכם! 
(אפשר גם בטלפון 072-2112225)
 

ע"פ הערכות האוצר :

מדובר בכמה עשרות מיליארדי שקלים, במס' עצום של תכניות פנסיוניות לא פעילות בעלות יתרות נמוכות בלא כל דורש!!!

יטוח חיים הכי זול

כפי שציינו, הסרבול, הקלות של מעסיקים בפתיחת תכנית חדשה מבלי להתייחס לקיימת ועודף המידע גורם לנו לאי יכולת למעקב נכון. בשל כך רובנו נמצאים בכל רגע נתון, עם מס' עצום של תכניות וזאת אפילו לפני שהגענו לחצי מתקופת חיינו ה"יצרניים".

 

בנוסף לסרבול כפי שציינו לעיל, קיימת בעיה נוספת - חוסר מניע בשל היעדר תגמול. בפועל בשל כך,  יהיה לנו קשה למצוא את מי שיבצע עבורנו את איחוד הקופות והקרנות. בפועל מי שיכול לבצע עבורנו איחוד של קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות הם שני סוגי אנשים:

 

א. המשווק הפנסיוני - מטרתו לשווק את המוצר של בית ההשקעות בו הוא עובד, ברוב המקרים מדובר בעובדים של בתי ההשקעות שעיקר הידע שלהם מסתכם בשיווק קרנות השתלמות וקופות גמל, כאשר הם מתבקשים לאחד קרן פנסיה, או פוליסת ביטוח מנהלים, חוסר המקצועיות וחוסר הידע ב"איך לבצע" ו"האם כדאי לבצע", משחקים תפקיד ולכן הם משתדלים להימנע מפעולת איחוד קופות גמל ותכניות פנסיוניות.

 

ב. סוכן הביטוח הפנסיוני - מטרתו כמובן להגיע לשפה משותפת עם הלקוח, לתת שירות מקצועי ויעיל ולהגן מפני סיכונים, ירצה כמובן לסייע.  תארו לעצמכם מצב בו הינכם מבצעים "עבודה" שאין בה שכר או שיש בה שכר זעום. המניע שלכם יהיה מאוד נמוך להשלים את העבודה. כך גם המניע של סוכן הביטוח לאחד תכניות פנסיוניות. למעשה בתי ההשקעות כמעט ולא מתגמלות את סוכני הביטוח הפנסיוניים על איחוד של קופות וקרנות ולכן הכדאיות בביצוע האיחוד אינה קיימת למעשה.

 

השוואת מחירים ביטוח חיים

איחוד קופות גמל וקרנות פנסיה, איך לעשות את זה נכון?

אנו ב"אלטים ביטוח ופיננסים" מצאנו את הדרך לבצע עבורכם איחוד של תכניות כמו קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים וכד', ובכל זאת למצוא כדאיות כלכלית כך שהנ"ל יכול להתבצע בצורה קלה, מהירה ויעילה.

כל שצריך לעשות כדי לבצע איחוד קופות הוא להוציא את הנתונים, לשמור דו"חות ולהעבירם לידנו. אנו נבחן את התכניות, מאפייניהן ונעלה בפניכם את האפשרות לאחד, נבחן עבורכם את התועלות ואת החסרונות. 

bottom of page