איך אתם מקבלים את ההחלטה איפה לחסוך? (case study)

 "איך לקבל את ההחלטה באיזה מנהל/בית ההשקעות לבחור? מי הוא זה שיניב לי את התשואה הטובה ביותר בקרן ההשתלמות/ קופת הגמל/ תכנית החיסכון וכד'?"

 אמנם הכלים אשר עומדים לרשותנו היום הינם טובים ויעילים יותר ומאפשרים לנו לקבל החלטות על בסיס השוואות בין הגופים. לצערנו, חוסכים רבים מנצלים את הכלים הללו באופן לא מושכל ומנסים להשתמש בהשוואות אלו באופן דומה להשוואת מחירים באתר מכירות באינטרנט או בקניות בסופר מרקט. החלטנו לתת דוגמה מה כדאי לא לעשות!!

סוכן ביטוח אישי בכפר סבא

סיפור מהחיים:

מר לוי מעוניין לנקוט באסטרטגית "הסוס המנצח" לבחירת מנהל לקרן ההשתלמות שלו. העדפת הסיכון שלו היא "קרן במסלול השקעה כללי" והוא אינו מתכנן למשוך את קרן ההשתלמות בעתיד הקרוב. כלומר, בכוונתו להשאירה לעת זקנה. אחת לשנה, בסוף השנה, הוא בודק באתר השוואת התשואות של משרד האוצר - "גמל-נט" ובודק מי מנהל הקרן שהניב את התשואה הטובה ביותר.

מר. לוי החליט שאינו מעוניין לעבור ממנהל אחד לשני על כל שינוי קטן, לכן קבע כי אם התשואה אותה הניב מנהל הקרן שלו לא בדירוג במקום הראשון, אך ממוקם בהבדל של עד 1% מהמקום הראשון, יהיה זה מספיק משביע רצון וימשיך באותו בית השקעות לשנה נוספת.

סוכן ביטוח אישי בכפר סבא

לחצו על תמונה על מנת להגדילה וכדי לבחון את מהלכו של מר. לוי:

רוצים לדבר איתנו?
זה המקום להשאיר פרטים ומומחה מטעמנו יחזור אליכם! 
(אפשר גם בטלפון 072-2112225)
 
שנת 2006
שנת 2006

בתחילת שנת 2007, החליט להסתמך על נתוני 2006, ראה כי המנצח הוא בית ההשקעות ילין לפידות ולכן בחר לחסוך שם

press to zoom
שנת 2007
שנת 2007

בתחילת שנת 2008, החליט להסתמך על נתוני 2007, ראה כי המנצח הוא בית ההשקעות מגדל ולכן בחר לעבור לשם. יתר על כך, בדק מה עשתה הקרן שלו בבית ההשקעות ילין לפידות, ונוכח לדעת כי הביצועים היו במקום האחרון באותה שנה...

press to zoom
שנת 2008
שנת 2008

בתחילת 2009, החליט להסתמך על נתוני 2008, ראה כי המנצח ממשיך להיות בית ההשקעות מגדל ולכן החליט להמשיך לחסוך שם. מותר לציין כי מדובר בשנת ירידות בשוק ההון ולמעשה מגדל "הפסידו" הכי פחות עבור העמיתים...

press to zoom
שנת 2009
שנת 2009

בתחילת שנת 2010, החליט להסתמך על נתוני 2009, ראה כי המנצח הוא בית ההשקעות אנליסט ולכן בחר לעבור לשם. יתר על כך, בדק מה עשתה הקרן שלו בבית ההשקעות מגדל, ונוכח לדעת כי הביצועים היו במקום האחרון באותה שנה...

press to zoom
שנת 2010
שנת 2010

בתחילת שנת 2011, החליט להסתמך על נתוני 2010, ראה כי המנצח הוא בית ההשקעות ילין לפידות ולכן בחר לעבור לשם. יתר על כך, בדק מה עשתה הקרן שלו בבית ההשקעות מגדל, ונוכח לדעת כי הביצועים היו במקום השני עם פער של מעל ה-1% אותו קבע מראש...ולכן בחר לבצע את המעבר.

press to zoom
שנת 2011
שנת 2011

בתחילת שנת 2012, החליט להסתמך על נתוני 2011, ראה כי המנצח הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם, אולם בית ההשקעות בו מושקע כספו בילין לפידות, מוקם מבחינת דירוג במקום השני, בפער נמוך מ-1% ולכן החליט אותה שנה להישאר בילין לפידות.

press to zoom
שנת 2012
שנת 2012

בתחילת שנת 2013, החליט להסתמך על נתוני 2012, ראה כי המנצח הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם ולכן בחר לעבור לשם. יתר על כך, בדק מה עשתה הקרן שלו בבית ההשקעות ילין לפידות, ונוכח לדעת כי הביצועים היו במקום ה-4 באותה שנה...עם פער ניכר מהמקום ה-1.

press to zoom
שנת 2013
שנת 2013

בתחילת שנת 2014, החליט להסתמך על נתוני 2013, ראה כי המנצח הוא בית ההשקעות איילון ולכן בחר לעבור לשם. יתר על כך, בדק מה עשתה הקרן שלו בבית ההשקעות אלטשולר שחם, ונוכח לדעת כי הביצועים היו בחמישייה השניה באותה שנה...עם פער ניכר מהמקום ה-1.

press to zoom

האם קיים גוף שהצליח לבלוט על פני המתחרים יותר משנתיים רצוף? התשובה בלתי נמנעת... לא בהכרח!.

היעזרו באיש מקצוע לשם כך הוא קיים, תשואות עבר לא מעידות ולא יכולות להעיד על העתיד.  ב"אלטים ביטוח ופיננסים" תוכלו למצוא אנשי מקצוע, אשר יוכלו לסייע בקבלת ההחלטה לאיזה קרן השתלמות להפקיד ובאיזה מסלול.

סוכן ביטוח אישי בכפר סבא

לאחר 5 ניודים לא מוצלחים בין החברות, הבין מר. לוי  כי האסטרטגיה שבחר לבחירת "הסוס המנצח", זהה להטלת מטבע או הימור ברולטה. לבסוף החליט לנקוט באסטרטגיה שונה.  אם ננתח את התנהגותו של מר. לוי, נבין שרוב הציבור לא מתנהג שונה. שימו לב בעמודה צבירה נטו בטבלאות שלעיל, ברוב המקרים כשמדובר בתשואה טובה, והגוף ממוקם בין המקומות העליונים, הצבירה נטו (הגידול בנכסים), עולה באופן בולט על פני המתחרים. למעשה, ציבור החוסכים אינו נוקט בחשיבה ותכנון לטווח ארוך אלא בוחן תשואות ברמה הקרובה לעין.  

סוכן ביטוח אישי בכפר סבא

 

אנו  ב"אלטים ביטוח ופיננסים", נדע לבחור יחד עם החוסך את הגוף המתאים ביותר לאור מאפייניו השונים, למעשה זוהי הדרך הנכונה ביותר לבחור קרן השתלמות. אנשי המקצוע ב"אלטים ביטוח ופיננסים" ידעו לתת שירות אישי ומקצועי. 

סוכן ביטוח אישי בכפר סבא