top of page

תכנית חיסכון פיננסי

מהו חיסכון?

כסף אשר לא שימש אותנו לצריכה (שירותים ומוצרים) מהווה חיסכון, למעשה גם כסף אשר יושב בחשבון העובר ושב נחשב כחיסכון. במאמר זה נפרט את כל הדברים שצריך לדעת על תכניות חסכון אם בבנקים ואם בחברות הביטוח וההשקעות. 

 

מהי תכנית חיסכון פיננסי?

כדי להבין מהי תכנית חיסכון, חשוב להסביר קודם מהם המכשירים ומהם הכלים הקיימים בשוק ההון, לשם כך תוכלו להיעזר במדריך היכרות עם שוק ההון . כאשר אנו מבקשים לחסוך כסף נבקש פיצוי בגין 2 עקרונות, הראשון פיצוי על הסיכון אותו אנו לוקחים והשני פיצוי על היעדר הנזילות או במילים אחרות "הזמן". למעשה אין שוני בין השקעה בשוק ההון לבין תכנית חסכון בבחינת עקרונות אלו. לשם קבלת מידע ראשוני ערכנו עבורכם טבלת השוואה לתשואות חברות הביטוח ותכניות החיסכון. סוכן ביטוח כפר סבא
 

תכנית חסכון הינה למעשה תכנית בה אנו מפקידים כספנו אם באופן חד פעמי ואם באופן שוטף, מתוך ציפיה שישמור על ערכו ואף יניב כספים נוספים. קיימים 2 סוגים עיקריים של תכניות חסכון ע"פ הגדרה:

  1. תכניות חסכון בנקאיות בהן לרוב קיימת הצמדה לריבית המשק.

  2. תכניות חסכון והשקעה אשר מנוהלת בחברת הביטוח, בכל תכנית ישנם מסלולי השקעה אשר מורכבים מניירות הערך (כפי שסקרנו, מניות, אג"ח, קרנות נאמנות, נגזרים, תעודות סל פקדונות וכד') ומנכסים לא סחירים אחרים (נדל"ן, חברות פרטיות וכד'). היתרון המוחלט בתכניות חסכון הינו בעלויות הנמוכות יחסית כמובן בהשוואה לחלופות ההשקעה האחרות, הסיבה היא בכך שבתכנית חסכון להבדיל מאפיקי ההשקעה האחרים מלבד דמי ניהול אין עלויות קניה ומכירה, אין דמי משמרת לבנק ואין עמלת נאמן. בנוסף ניתן להוסיף כיסויים ביטוחיים על התכנית.

איזה תכנית חיסכון הכי טובה השוואת תכניות חיסכון

הידעת?

יעד האינפלציה השנתי הינו 3% - 1%, על מנת לשמור על כוח הקניה, נצטרך "להרוויח" לא פחות!

אז למה תכנית חסכון בחברת ביטוח ולא אפיק חסכון אחר?

כפי שציינו היתרון הבולט בתכנית חסכון הוא העלויות הנמוכות אך מלבד אותו יתרון ישנם יתרונות נוספים, לשימושכם ערכנו מעין השוואה בין תכנית חסכון לחלופות הקיימות:

 

בתכנית חסכון ניתן להיחשף לשוק ההון בסכומים נמוכים (אפילו בכמה מאות שקלים מדי חודש).
החלופה לתכנית החסכון היא באמצעות קרנות נאמנות באמצעות הבנק, בחלופה זו לרוב הבנק מאפשר רכישת תיק קרנות נאמנות, אך רק כאשר מדובר בסכום התחלתי של כמה עשרות אלפי שקלים.

 

בתכנית חסכון עלויות הניהול הינן זולות משמעותית - למעשה מדובר בדמי ניהול למנהל הפוליסה בלבד.

החלופה לתכנית החסכון היא בחסכון באמצעות ני"ע דוגמת קרן נאמנות, בקרן זו מלבד דמי הניהול למנהל הקרן ישנם עלויות כמו דמי משמרת, דמי נאמן ולעיתים שיעור הוספה.
 

בתכנית חסכון הרכב ההשקעות מגוון ומכיל נכסים סחירים ולא סחירים, בתקופות של ירידות בשווקים, נכסים לא סחירים יכולים להוות העוגן לחיסכון.
החלופה לתכנית החסכון  היא בחשיפה לשוק ההון באמצעות ני"ע במכשירים פיננסים דוגמת קרן נאמנות ותעודות סל או חשיפה ישירה באמצעות רכישה אג"ח ומניות, כאמור בעת משבר או ירידות בשווקים, הפגיעה המהירה והברורה תיהיה באפיקים סחירים דוגמת ני"ע אלו.
סוכן ביטוח כפר סבא

בתכנית חסכון אין עלויות קניה ומכירה

בתכנית חסכון אין דמי משמרת (דמי ניהול) לבנק.

בתכנית חסכון יש פיזור גדול מאוד של הנכסים, משמעות הדבר הגנה מפני נכס חדל פרעון או סקטור בעייתי.

תכנית חסכון  לילד

כולנו חוסכים עבור ילדנו לטובת רכישת השכלה, דירה או לכל מטרה אחרת. אפיק החיסכון הנפוץ כיום הינו תכניות החסכון והפיקדונות בבנקים. יחד עם זאת בבחינת הריבית המתקבלת מתכניות אלו על פני מדד המחירים לצרכן ועל פני כל חלופת השקעה אחרת,  ברוב המקרים מתברר כי הריבית נמוכה יותר ולעיתים קרובות הופכת להיות שלילית במונחים ריאליים (כוח הקניה של הכסף).

 

בעבר אפיק החיסכון המוכר היא באמצעות קופות הגמל, החשיפה לשוק ההון נעשתה לרוב באמצעות מנהלי ההשקעות שבבנקים ובבתי ההשקעות. עם השנים והרפורמות (רפורמת בכר 2006) איבדו קופות הגמל את אטרקטיביות ההשקעה בהן. כיום חברות הביטוח הינן הדרך היחידה עבורנו להיחשף לשוק ההון בעלויות סבירות ובכך לקבל תמורה הולמת לכספנו - בצורת הריבית או התשואה.

 

יתרון נוסף בתכניות חסכון לילד הינה ביכולת פיזור ההשקעה ובחשיפה גבוהה יותר לאפיק המנייתי. אמנם תכניות החסכון גם לילדים מאפשרת לנו לחסוך כסף ולהשאירו נזיל, אך יחד עם זאת באם מדובר בחיסכון לילדים לתקופות ארוכות הגדלת הרכיב המנייתי יכולה להיות הבחירה הנכונה. 

 

בכל דרך בה תרצו לחסוך אנו ממליצים להיוועץ באיש מקצוע בהתאמת מטרת החיסכון למבוטח, לצורכיו המשפחתיים ולהעדפות הסיכון שלו. אנו ב"אלטים ביטוח ופיננסים" נוכל לתת לכם את המענה הנכון ולהתאים עבורכם ועבור ילדיכם את תכנית החסכון הנכונה.

תכנית חסכון לדירה

כל הורה שואף להבטיח לילדיו ערכים ולהקנות להם כלים כדי להתמודד עם החיים בצורה הולמת. הורינו ינסו לעשות את המקסימום כדי לאפשר לנו ללמוד במוסד השכלה גבוה ולרכוש מקצוע בנוסף ינסו לסייע ברכישת הדירה הראשונה בדיוק כפי שהוריהם ניסו לסייע להם.

 

המציאות בה אנו חיים השתנתה בעשור האחרון, שוק הנדל"ן עבר ראלי משמעותי וגדול ומחירי הדירות קפצו בעשרות אחוזים. המצב כיום אינו מאפשר למרבית החוסכים לרכוש דירה בשל חוסר משמעותי בהון התחלתי. כבמקרים רבים נאלצים זוגות צעירים לקחת הלוואות "מכל הבא ליד" ולמנף עצמם על מנת להגיע להון התחלתי אשר יספיק להם לקבל משכנתא. הבעייתיות בלקיחת משכנתא גבוהה היא התנאים ולכן אנו ממליצים טרם לקיחת המשכנתא לבצע ייעוץ משכנתא אצל גוף חיצוני בלתי תלוי בבנק.

 

כשנבקש לחסוך כסף לטובת רכישת דירה, נבקש לשמור על ערך כספנו מפני שחיקתו, כלומר במילים אחרות להרוויח לא פחות את מדד המחירים לצרכן ובנוסף באם נצליח להרוויח תשואה נוספת על מנת שתגן עלינו מפני עליית מחירי הדיור.  אנו באלטרנטיבה ישראל נתאים לכם תכנית חסכון לטובת רכישת דירה כזו שתתאים להכנסותיכם ולא תכניס אותכם לחובות ותדאג לשמור על המטרות שלכם עד ההגעה ליעד המבוקש.

 

הבנה נכונה של חיסכון הינה הבנת כוח הקניה של כספנו. יש הנוטים לחשוב כי חסכון מטרתו להימנע משימוש בכסף, אחרים השכילו והבינו כי עליהם לשמור על כוח הקניה של כספם באמצעות השקעתו בתכניות מסוימות, הנבונים ביותר הם אלו אשר מבינים כי "כסף יכול וצריך לייצר עוד כסף". מנהלי התיקים ב"אלטים ביטוח ופיננסים" ידעו לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנבונה בבחירת חלופת החיסכון הנכונה והמניבה ביותר.סוכן ביטוח כפר סבא
 

רוצים לדבר איתנו?  זה המקום להשאיר פרטים ומומחה מטעמנו יחזור אליכם!  (אפשר גם בטלפון 072-2112225)
 
bottom of page